Časté dotazy

1.Co je to KOMAXIT?

Jedná se o zlidovělý název pro povrchovou úpravu - práškové lakování (komaxitování). Je to technologie povrchových úprav kovů. Splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí. Výsledkem je kvalitní konečná povrchová úprava práškovými nátěrovými hmotami.

Při komaxitování se práškové plasty nanášejí na materiál stříkáním v elektrostatickém poli, kde se částice prášku elektricky nabijí a přilnou k uzemněnému lakovanému předmětu. Po nanesení práškového plastu následuje vypálení výrobku ve vypalovací peci, kde při teplotě 160 až 220 °C dochází k roztavení, vytvrzení a přilnutí prášku k povrchu výrobku.

2.Jaké jsou ceny lakování?

Vzhledem k tomu, že každý zákazník má jiný sortiment výrobků (konstrukce různých velikostí, profily různých velikostí průřezů, drobné prvky menších či větších rozměrů, je nutné na každou zakázku vytvořit kalkulaci zvlášť. Z toho důvodu není možné stanovit ceník lakování. Při dlouhodobější spolupráci se s každým zákazníkem doladí ceník přímo pro něj (na míru) při jehož sestavení jsou důležitými faktory frekvence a objem zakázek . Ceny lakování, stejně tak jako ceník tryskání kovů, Vám rádi sdělíme přes kontaktní emailovou adresu: lakovna@incolour.cz

3.Je důležitá předúprava povrchu?

Jedná se o nejdůležitější část celého procesu nanášení práškových nátěrových hmot. Zjednodušeně lze říci, že dobře provedená a zvolená předúprava pozitivně ovlivňuje životnost, antikorozní vlastnosti a mechanickou odolnost celkové povrchové úpravy. Mezi nejkvalitnější a nejspolehlivější druhy předúpravy patří tryskání. Tento druh předúpravy kromě odmaštění a odstranění škodlivých vrstev zajistí velké zvětšení plochy povrchu lakovaného materiálu, čímž zvýší přilnavost práškové nátěrové hmoty a zároveň vytvoří vrstvu zvyšující korozní odolnost. Otryskaný povrch kovových materiálů je nejlépe připravený povrch pro následné práškové lakování.

4.Jaké jsou druhy práškové barvy?

V současné době patří mezi nejpoužívanější povrchovou úpravu tzv. práškové barvy, které se dle využití rozdělují na akrylátové, polyuretanové, polyesterové, epoxidové a epoxipolyesterové. Výběr vhodného druhu barvy závisí na použití lakovaného předmětu. Barvy dále dělíme dle výsledné struktury povrchu na matné, lesklé, pololesklé, strukturální a metalické. Prášková barva může mít spoustu modifikací odstínů. Nejpoužívanějším vzorníkem těchto barev je vzorník odstínů RAL.

5.Jak velké dílce můžete lakovat?

Prášková lakovna InColour patří z hlediska rozměrů lakovaných dílů k těm největším. Díky našemu velkorozměrovému tryskacímu zařízení jsme schopni lakovat extrémně velké dílce. Jejich velikost může být až 8400 x 2750 x 2350 mm (délka x šířka x výška).

6.Jaké jsou dodací lhůty?

Pružnost lakovny v dodacích lhůtách považujeme za naprostou prioritu. V této oblasti preferujeme individuální přístup k jednotlivým zákazníkům. Konkrétní termíny dodání Vám rádi ochotně sdělí pracovníci naší lakovny nebo Vás budeme informovat přes kontaktní emailovou adresu: lakovna@incolour.cz

7.Jaká je kvalita povrchové úpravy lakovaných dílů?

Vzhledem k tomu, že disponujeme nejspolehlivější technologií předúpravy - tryskáním, je konečná vrstva práškové nátěrové hmoty velmi kvalitní, a to zejména z hlediska mechanické odolnosti, životnosti a antikorozních vlastností.

Naše společnost je pro Vás připravena zajistit ve spolupráci s laboratořemi SVÚOM s.r.o. a s akreditovanou zkušebnou SVÚOM č.1096 stanovení odolnosti práškových nátěrových hmot proti korozi.

8.Jak jsou lakované výrobky baleny?

Vzhledem k tomu, že si vážíme dobře odvedené práce našich pracovníků, uvědomujeme si důležitost kvalitně zabaleného zboží. Balení produktů probíhá standardním způsobem do strečových folií. V případě potřeby se rádi přizpůsobíme individuálním požadavkům zákazníka.

9.Jaká je provozní doba lakovny?

Provozní doba lakovny je každý všední den od 08:00 do 17:00 hod. Příjem a výdej zboží je od 08:00 do 15:00 hod. V případě potřeby jsme schopni se přizpůsobit individuálním potřebám zákazníka.

10.Proč lakovat právě u nás?

Protože pojmy kvalita, servis a záruka pro nás nejsou jen pouhá slova. Klademe důraz na použité materiály, kontrolu a výslednou kvalitu práškových nátěrových hmot.
  • nejspolehlivější technologie předúpravy.
  • nejdelší vypalovací pec
  • největší nanášecí kabina
Práškové lakování
Související odkazy
Proč spolupracovat s námi?
NEJspolehlivější technologie předúpravy
NEJvětší nanášecí kabina
NEJdelší vypalovací pec
Kontaktní informace
734 351 450 (pondělí až pátek 8-17)