Co je to KOMAXIT?

18.09.2014
Image 0

Našim zákazníkům nabízíme komplexní realizaci celého výrobního procesu hliníkových produktů. Pro kvalitu finálního výrobku je zásadní právě vrchní vrstva, kterou je v případě našich výrobků práškový lak, tzv. komaxit.  

Komaxit nanášíme na materiály předem očištěné metodou tryskání, která je nejspolehlivější technologií předúpravy vůbec. Pro nanášení práškových nátěrových hmot používáme nejmodernější aplikační techniku od firmy ITW GEMA. Principem je elektrostatické nabití prášku a lakovaného dílce protikladnými náboji, díky čemuž se prášek uchytí na povrchu lakovaného dílce. Následně je lak vytvrzen ve vypalovací peci při teplotě 180°C, což zajistí jeho perfektní fixaci k nalakovanému produktu.

Tímto způsobem lakujeme hliník, žárově zinkované železné dílce a nerezové dílce o velikosti až 8400 x 2750 x 2350 mm. Mezi konkrétní produkty, které v lakovně InColour lakujeme, patří hliníkové a žárově zinkované ocelové konstrukce pro bytové domy a novostavby, fasádní systémy, produkty v oblasti revitalizace panelových domů, jako jsou balkonová zábradlí, stříšky, mříže, mezistěny, parapety, okapnice, držáky antén, zábrany pro květináče, sušáky a další doplňky, hliníkové a ocelové konstrukce rodinných domů, jako jsou posuvné brány a zábradlí, stínící technika jako jsou žaluzie, pergoly, markýzy a přístřešky, hliníkové konstrukce pro kancelářský nábytek, ale také hliníková kola. Komaxitování tedy patří k naší každodenní práci, a právě proto vám vždy dokážeme zaručit profesionální výsledek a kvalitní finální produkt.

Naše lakovna InColour je technologicky přizpůsobena stále se zvyšujícím požadavkům současných trendů a její kapacita nám umožňuje flexibilně uspokojovat požadavky našich zákazníků z nejrůznějších oborů. Ať už se jedná o firmy ze stavebního, strojírenského a automobilového průmyslu, nebo také z potravinářských, elektrotechnických a dalších průmyslových odvětví, vždy klientům díky naší technice komaxitování zaručíme kvalitní výslednou povrchovou úprava produktů vykazující špičkovou mechanickou odolnost, antikorozní vlastnosti a dlouhou životnost.

Související odkazy
Proč spolupracovat s námi?
NEJspolehlivější technologie předúpravy
NEJvětší nanášecí kabina
NEJdelší vypalovací pec
Kontaktní informace
734 351 450 (pondělí až pátek 8-17)